Maszyna Goldberga, Mechanizm Einsteina – pomysłem na super integrację

Wracamy do korzeni – Maszyna Goldberga, Mechanizm Einsteina – pomysłem na super integrację

maszyna-goldberga_5maszyna-goldberga_7
Według definicji Maszyna Goldberga jest rozbudowanym urządzeniem, serią mechanizmów, które w złożony sposób wykonują bardzo proste czynności.
Sposób jej działania przypomina zasadę przewracających się kostek domina, z tą różnicą, że do budowy wykorzystujemy masę dźwigni, przekładni, wahadeł, spirali, drewnianych klocków, rur, wiader lub innego sprzętu, który uznamy za przydatny.
W tym celu dzielimy uczestników na duże zespół/stacje, które są odpowiedzialne za zbudowanie wybranej sekcji maszyny.

Istotnym elementem podczas budowy jest opracowanie strategii, rozdzielenie zadań, współpraca, komunikacja, kreatywność, zaangażowanie i pomysłowość każdego z uczestników.

maszyna-goldberga_6maszyna-goldberga_4

Nie zdajemy się wyłącznie na kreatywność Uczestników – mamy ramowe plany poszczególnych stacji, które narzucają rozwiązania w taki sposób aby osoby, które nie mają doświadczenia technicznego, mogły uniknąć wad konstrukcyjnych. Minimalizujemy ryzykowne i niepewne rozwiązania, eliminujemy mechanizmy, które mogą «zaciąć się» w trakcie.

Oprócz instruktorów, nad całością czuwa Kierownik Budowy, od niego zależy czy pomysły grupy zostaną wprowadzone w życie.

Nie ważne w jakim dziale i na jakim stanowisku pracuje dany Uczestnik, podczas tej zabawy poczuje się dobrze i zobaczy, że jest częścią zespołu.

maszyna-goldberga_2maszyna-goldberga_3maszyna-goldberga_1

#maszynagoldberga #integracja #bisatom #atomowkiwakcji #pomyslnaevent #pomysłnaevent #maszynaeinsteina #zabawaintegracyjna #kreatywnośćzespołu #kreatywnedziałania #warsztatyintegracyjne #szkolenie #wspólnedziałaniafirmowe #efektdomina #goldberg #einstein #działamyrazem #konstrukcjezklocków #najlepszyevent #akcjareakcja #efektwspólnegodzieła #mechanizmdziałania #budowaniekonstrukcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *