lalki motanki – eko warsztaty, magiczne laleczki, atrakcja na rodzinny piknik

wpis w: Aktualności, firmowa, Nowości | 0

lalki motanki – eko warsztaty, magiczne laleczki, atrakcja na rodzinny piknik

motanki (1)

Lalki Motanki
hit ostatniego roku, który przybył do nas z Ukrainy choć generalnie to zwyczaj starosłowiański – do tej pory kultywowany na wschodzie.
Tamtejsze Mamy robiły je z materiałów, które miały pod ręką, nie tylko by służyły dzieciom za zabawki, ale również w celu odpędzenia pecha, ochronnie przed “złym okiem” lub po to, by spełnić swoje marzenia.
 
Te lalki bowiem to lalki magiczne – spełniające marzenia np. Żądanica (należy ofiarować jej prezent i wyszeptać żądanie), Ziarnuszka (odpowiada za dobrobyt), Podróżka dla podróżujących, Nierozłączki to dwie laleczki zrobione z jednego kawałka materiału które daje się młodym na weselu.
 
Przy ich tworzeniu nie można używać igieł i nożyczek – by nie “podziurawić” losu i nie ściągnąć na siebie nieszczęścia.
Niezwykle istotnym jest by laleczka nie miała twarzy – gdybyśmy dali jej oczy lub usta, stałaby się próżna i nie chciałoby jej się pomagać. Jak już skończymy proces tworzenia musimy jeszcze Motankę czymś obdarować. Może to być guzik, wstążeczka, koralik, kawałek koronki. Wtedy Magia się zadzieje …
 
 
#lalkimotanki, #warsztatydladzieci, #napiknik, #atomówkiwakcji, #atomowkiwakcji, #bisatom, #warsztatynapiknik, #motanki, #fabrykalalek, #zabawkieko, #ekozabawki, #lalkivintage, #warsztatyrekodziela, #szyjemylalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *